A+ A A-

Kandidáti na župana VÚC BSK

Ján Mrva

 Ján Mrva - Vek: 48 
Nezávislý
Som 11 rokov starostom Vajnor. Dal som tam dokopy dobrý tím, dlho nás trápilo, že sa u nás veci hýbu pomaly. Trochu sme do toho kopli, urobili kus dobrej práce, ľudia to oceňujú a najmä zažívajú na vlastnej koži zmeny k lepšiemu. Moji priatelia a známi, s ktorými som bojoval proti herniam v Bratislave

Martin Jakubec

PhDr. Martin Jakubec, PhD. - Vek: 34
Národná koalícia
Narodený v Bratislave, podnikateľ v oblasti médií, pedagóg, politik, TV producent a režisér osvety a kultúry.Podnikateľ v oblasti zahraničného obchodu s komoditami greenline, reality a mediálneho poradenstva. K politickej činnosti sa jeho spätosť viaže od mládežníckych čias kedy bol dobrovoľníkom, aktivistom, členom Rady mládeže Slovenka (RMS). (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Martin Jakubec

Jalal Suleiman

Jalal Suleiman - Vek: 
Komunistická strana Slovenska
Orientalista arabského pôvodu žijúci na Slovensku od roku 1985. Pracuje ako analytik a poradca rôznych občianskych organizácií a štátnych inštitúcií v Slovenskej republike. (materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Jalal Suleiman

Daniel Krajcer

Mgr. Daniel Krajcer - Vek: 48
SKOK a Strana Zelených

Slovenský politik, predtým spravodajca, moderátor a komentátor politických udalostí. Od 9. júla 2010 do 4. apríla 2012 pôsobil vo funkcii ministra kultúry SR. Daniel Krajcer je ženatý a má dve deti. (materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Daniel Krajcer

Pavol Frešo

Ing. Pavol Frešo - Vek: 48
Nezávislý

Narodený v Bratislave, v súčasnosti predseda SDKÚ-DS. Od roku 2009 je predseda Bratislavského samosprávneho kraja a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Vo voľbách do NR SR v marci 2012 získal 21 768 preferenčných hlasov, čím sa po zarátaní prednostných hlasov vo výsledku posunul na 4. miesto z 9. na kandidačnej listine. (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Pavol Frešo

Natália Hanulíková

Mgr. Natália Hanulíková - Vek: 28
Strana zelených Slovenska

Ako jediná ženská kandidátka na predsedu BSK som sa rozhodla kandidovať pretože milujem Bratislavu a celý náš kraj. Som rodená Bratislavčanka, narodil sa tu môj otec, vyrastala tu moja mama, dodnes tu žijú obe moje staré mamy a vychovávam tu svojich dvoch synov. 

Čítať ďalej: Natália Hanulíková

Jozef Uhler

JUDr. Mgr. Jozef Uhler - Vek: 38
Nezávislý

Slovenský komunálny politik, občiansky aktivista a nezávislý kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja vo voľbách v roku 2017. V súčasnosti poslanec Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy za mestskú časť Bratislava – Jarovce, kde pôsobí od roku 2010 ako predseda Komisie dopravy a informačných systémov MsZ. Je tiež zástupcom starostu mestskej časti Bratislava – Jarovce. (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Jozef Uhler

Rudolf Kusý

Mgr. Rudolf Kusý - Vek: 41
Nezávislý
 

Slovenský komunálny politik a občiansky aktivista. V súčasnosti starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. 

Vyštudoval učiteľstvo na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Štúdium ukončil v roku 1999 štátnou skúškou. V nasledujúcich rokoch zastával viacero prevažne manažérskych pozícií, ako tréner a školiteľ. (materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Rudolf Kusý

Juraj Droba

Mgr. Juraj Droba MA, MBA - Vek: 46
SaS, OĽANO, NOVA, SMK, OKS a Zmena zdola Jána Budaja 

Od roku 2010 je poslancom Národnej rady SR za stranu SaS, ktorej je zakladajúcim členom. Zároveň je členom zahraničného výboru NR SR a členom osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS. Hovorí po anglicky, nemecky, holandsky, rusky a čiastočne po španielsky. (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Juraj Droba

Milan Ftáčnik

Doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc. - Vek: 61
Nezávislý
popredný slovenský ľavicový politik, bol ministrom školstva Slovenska v období 1998–2002 a je poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja od roku 2005. V rokoch 2006–2010 bol starostom bratislavskej mestskej časti Petržalka. (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Milan Ftáčnik

Lukáš Parízek

Mgr. Lukáš Parízek - Vek: 31
Slovenská národná strana

 Slovenský politik, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. V minulosti pracoval pre Ministerstvo obrany SR a Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Hovorí plynulo po anglicky a rusky, dohovorí sa nemecky a arabsky. (Materiály z verejných zdrojov)

Čítať ďalej: Lukáš Parízek

Rastislav Blaško / NEKANDIDUJE

PhDr. Mgr. Blaško Rastislav - Vek: 46
Nezávislý
 Milé 

Pezinčanky, vážení Pezinčania, dovoľte mi, aby som sa Vám predstavil: PhDr. Mgr. Rastislav Blaško – nezávislý kandidát č.1 za mesto PEZINOK - volebný obvod č. XVII na poslanca Bratislavského samosprávneho kraja.

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x