Podgora v Chorvátsku, zaujímavá destinácia na dovolenku

Podgora (tal. Podigora, Pedemonte) je obec v južnej časti Makarskej riviéry na jadranskom pobreží v Chorvátsku. Administratívne patrí do Splitsko-dalmatínskej župy, tvorí ho 5 častí: Drašnice, Gornje Igrane, Igrane, Podgora a Živogošće. Z Podgory je do Makarskej 10 km, Splitu 65 km a Dubrovníka 135 km. ( http://sk.wikipedia.org/wiki/Podgora)

Hľadáte miesto na dovolenku, kde za rozumné peniaze dostanete rozumný produkt? Odporúčame Podgoru.

Stredisko je vhodné na rodinnú, alebo partnerskú dovolenku tzv. na vlastnú päsť, kde sa zbalíte do svojho auta a odchádzate za morom.
Máte možnosť cestovať diaľnicami Rakúska, Slovinska a Chorvátska, ale existuje aj druhá možnosť, cestovať cez Maďarsko. Aj tu existuje niekoľko variantov, podľa toho či idete z východu, alebo zo západu Slovenska.
My sme po druhykrát zvolili "dovolenkovú" trasu, cez Rajku na Szombathely a na hraničnú obec Letenye, kde sme nabehli na Chorvátsku diaľnicu, až po odbočku na Makarskú.
Viem, že mnoho z vás bude hovoriť, že cesta cez Maďarsko po okresných cestách je pomalá, ale ja tvrdím, že isť na dovolenku je relax a nie uháňanie sa. Je to o preferenciách, ale ja som na dovolenke už v momente štartovania auta a nie až "vylodením" v cieľovej destinácii.

Reklama


post3 mystery shopping reslVysoký štandard, dobrá cena, dlhoročné skúsenosti


 

  Ubytovanie v Podgore je možné v akýchkoľvek formách, či už hotel, apartmán, alebo izba a je to vždy iba na osobných preferenciách. Chorvátov živí cestovný ruch a preto ich služby sú podriadené dovolenkárom. Čo v preklade znamená, že Vám dávajú pocítiť, že ste "pánom", ale ako všade, je dobré sa mať na pozore. 

Voľné apartmány nájdete (podľa našich skúseností) stále, ale je dobré nepodľahnúť prvej ponuke, pokiaľ Vás ozaj neočarí. Ubytovanie v apartmánoch očakávajte s požiadavkou od 50 €, ale vyjednávajte. Chorváti sú obchodníci, ale vy to platíte, tak sa oplatí zjednávať. Takže konečná cena môže byť v pohode aj 40 € za apartmán pre dvoch so všetkým, čo k tomu patrí.

podgora1podgora2

podgora3 

Pláže sú nádherné, voda priezračná, ale bez topánok do vody by som tu nechodil a ak by ste aj prišli, tak tu nájdete dosť obchodov, kde si ich môžete kúpiť.

Pláže síce majú málo tieňa, ale zato v blízkosti máte vždy nejakú možnosť zaliezť do tieňa, dať si pivko, kávu, zmrzlinu, miešaný nápoj a pod.

Je tu množstvo atrakciií, či už celodenná plavba loďou, let na padáku, vozenie sa za motorovým člnom a pod. Je dobré si uvedomiť, že ste na dovolenke a tomu sú adekvátne zo strany Chorvátov postavené ceny, ale tak to má byť.

 

Doplnené o fotogalériu (10.8.2014 22:00)

bwd  Set 1/2  fwd

Radi by sme boli ak by ste napísali svoje názory na Podgoru a Chorvátsko v diskusii pod článkom.

Pripravujeme: Niečo o Dubrovníku a Primoštene

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 07 August 2014
Hore