Menu za 3,50? To si radšej varte doma, tvrdí šéfkuchár Rupčík

peter rupcik 2Zaujímavý rozhovor so šéfkuchárom hotela Zochová chata, kde trocha pootvorí profesionálny pohľad na stav našich reštaurácií.
A čo polotovary v prípade obedových menu? Aj tam by sa im mali reštaurácie vyhýbať? Určite. No, pravdaže, nie je to stopercentne možné, ak za menu zaplatíte 3 – 4 eurá. 

Ja by som si však radšej euro – dve priplatil, akoby som mal pravidelne jedávať mrazené kuracie mäso z Poľska plné antibiotík.
Za takú sumu by si však väčšina ľudí nemohla menu dovoliť.
V tom prípade odporúčam variť si radšej doma, ako sa denne kŕmiť nezdravým jedlom. Za tri – štyri eurá jednoducho stopercentnú kvalitu nepripravíte.


post4 google optimalizacia reslReklama


 

Zdá sa, že nemáte pocit, že by reštaurácie boli na Slovensku predražené.
V zásade nie. Vo väčšine prípadov cena kopíruje kvalitu.

 

Tak aspoň v niečom nezaostávame za svetom. V čom ho, naopak, ešte potrebujeme dobehnúť?
Napríklad v profesionalite zamestnancov. Vo väčšine tunajších reštaurácií vás čašník vôbec neprivíta, nepozdraví ako prvý. A z mojej skúsenosti viem, že maximálne tak tretina z nich vás dokáže usmerniť pri výbere jedla.

Celý rozhovor nájdete tu: Menu za 3,50? To si radšej varte doma, tvrdí šéfkuchár Rupčík

Foto: zdroj

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 11 February 2014
Hore