Koštovka Tokajských vín (SOŠ Viničky)

perexPriatelia, ako som v minulom článku Potulky za službami po Slovensku  napísal, zastavili sme sa na našej ceste za službami aj v Tokajskej vinohradníckej oblasti a to priamo v centre výroby vína. Môj priateľ nám vybavil "koštovku" v Strednej odbornej škole vinárskej vo Viničkách. Prezentáciu pivníc, históriu školy a degustáciu vín nám odborne predviedol pivničný majster pán Bodnár. Poďte tam so mnou...

 Pre vinárov malá odbočka. Nevyrábajú víno reduktívnou metódou, ale oxidatívnou. (Aby sa študenti naučili, že víno sa dá vyrávať aj z hrozna.)

Prezentáciu pivníc, históriu školy a degustáciu vín nám odborne predviedol pivničný majster pán Bodnár.

Bol som už na niekoľkých "koštovkách", ktoré boli prioritne zamerané na predaj koštovaných vín, ale prvýkrát som zažil prezentáciu venovanú výrobe vína (čo s čím, kedy a prečo) a následne to pán Bodnár preniesom na naše chuťové poháriky v ústach. Nádhera. 
Tokajské vína, pohladia dušu a je to asi preto, že je za tým veľa práce, skúsenosti, znalosti a hlavne pleseň!

Špeciálna pleseň je všade na týchto chodbách vysekaných v tufe, ktorých pod učilišťom je viac ako pol kilometra. Áno, pol kilometra ručne vykopaných chodieb....

Chodby majú svoje "zákutia"

Správna pivnica musí mať archív a nie je tomu ináč ani vo Viničkách. Tam sa nachádzajú skvosty (povedal majster) a ja nemám dôvod tomu neveriť. Takže ak ste odborník, tak by ste mali kontaktovať práve správcu tohto archívu (informácie)

Čo k tomu dodať.

Keďže to bol začiatok našej týždňovej cesty za ne/kvalitou služieb na Slovensku, tak musím povedať, že sme vyšliapli ľavou, dobrou nohou. Takto si predstavujeme službu zákazníkovi.

Dostali sme všetko, čo k službám patrí, pozdrav (aj pri Bakchusovi), úsmev a radosť z práce (áno, pre pána Bodnára to bola práca), dostali sme odborné informácie a odpovede na všetko na čo sme sa pýtali.

Naše hodnotenie?

Odporúčame jednoznačne.
A prečo je naše odporúčanie bez známky?
Lebo toto bolo mimo náš program služieb.

Niečo o tokajských vínach: Technológia výroby

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 05 August 2013
Hore