Nadchádzajúce gastro akcie

Konečne je tu jar a s ňou prichádzajú zaujímavé gastro udalosti. Je čas vyjsť do ulíc a vychutnať si slnečné lúče v spojitosti s dobrým jedlom. Tak čo nám ponúka máj a jún?

 

Najväčší piknik v meste

Kedy: 21. – 24.05.2015
Kde: Bratislava, bratislavský hrad
Vstup: Voľný

Jedlo spojené s nádherným prostredím. To je Slovak food festival. Na zelenom nádvori bratislavského hradu možete ochutnať delikatesy rôznych reštaurácií a hotelov z celého Slovenska, dať si dobrý burger, či zabíjačkové špeciality. Tešiť sa na vás budú pekári, pivovarníci, vinári i cukrári. Štvrtkový večer patrí vínu, kde budete môcť popri živej hudbe ochutnať vzorky zo Slovenska, Čiech, Španielska, či Grécka. V sobotu popoludní festival navštívia známe osobnosti z médií, ktoré budú súťažiť vo varení. Ani na deti sa nezabudlo a pre tých najmenších je prichystaná škola varenia. Vstup je voľný a za všetky jedlá, nápoje zaplatíte prostredníctvom lístkov.

 

Gurmán fest Bratislava

Kedy: 19. – 21.06.2015
Kde: Bratislava, Dostihové závodisko Petržalka
Vstup: 4,50€ na deň, 8€ na dva dni

O niečo vyšší level je Gurmán fest, ktorý ponúka vystúpenia šéfkuchárov a chutné špeciality reštaurácií z rebríčka gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku. Detailný program zatiaľ nie je uverejnený, no už teraz sa môžete tešiť na majstrovské umenie Michala Konráda z Fou Zoo - jediného trojvidličkového šéfkuchára na Slovensku, na Gabriela Kocáka, či na veľkú nedeľnú šou Marcela Ihnačáka. Tento ročník festivalu obohatí aj Emanuel Ridi, ktorého určite poznáte z televíznej šou "S italem v kuchyni". O zábavu sa postarajú bamanské, cukrárske, či hudobné vystúpenia, nové vychytávky sa naučíte v škole varenia a ak sa profesne pohybujete v oblasti gastronómie, je pre vás pripravená jedinečná, najprestížnejšia konferencia Gastronomy Slovakia plná workshopov a vystúpení michelinovských šéfkuchárov. Na festivale sa môžete zapojiť aj do Školy varenia, ktorá je prichytaná ako pre dospelých, tak aj pre deti. Nesmie chýbať ani detský kútik, kvalitné vína, káva. Oficiálnym platidlom sú "gurmány", t.j. lístky, ktoré si zakúpite priamo v areáli a za ktoré si kúpite lahodné jedlá top reštaurácií Slovenska. Ak ste labužník, túto udalosť si nenechajte ujsť.

 

Genuss Festival

Kedy: 08. – 10.05.2015
Kde: Stadtpark, Viedeň
Vstup: Voľný

Ak chcete okúsiť iný kraj, vybehnite k susedom na Genuss Festival vo Viedni. Udalosť sa nesie v duchu toho najlepšieho z regiónov Rakúska, a teda ponúka najmä tradičné jedlá. Pripravených je 160 stánkov v malebnom prostredí mestského parku. Festival osobne nepoznám, ale z toho, čo som sa dočítala, mi to pripomína niekdajšie Farmárske trhy v Sade Janka Kráľa.

 

Moravia Food Festival

Kedy: 22. – 24.05.2015
Kde: Kroměříž v areálu hotelu Octárna
Vstup: 330 Kč v piatok a nedeľu, 370 Kč v sobotu

Ako varia Česi sa dozviete Moravia Food Fesivale, kde sa odprezentujú podniky vybraných miest. Hlavným hosťom je Jan Davídek, ktorý so svojím tímom vyhral prestížnu celosvetovú súťaž FHA 2014 Culinary Challenge v Singapure. Čaká vás aj súťaž v pití piva, vystúpenie dvojnásobného majstra republiky v sabráži, Michala Jandla, varenie s Václavom Formanom, či ukážka filetovania 40 kg ryby. Kompletné menu nájdete na domovskej stránke festivalu. V rámci vstupného je zahrnutých aj 10 lístkov – denárov, ktorými platíte za jedlá. Nevýhodou je, že program sa každým dňom opakuje, preto je táto akcia skôr len na jednodňovú návštevu.

Author: The Truth About EndocrinologyWebsite: http://judpharmacy.org

on 06 May 2015
Hore