Bookio a FoodCult. Dve novinky na slovenskom trhu

Bookio a FoodCult. Dve novinky na slovenskom trhu, ktoré zaujmú milovníkov jedla. Oba projekty sú rozdielne, no spája ich podpora reštaurácií a ich rozvoj.  Výhody čerpajú nielen samotné podniky, ale najmä zákazníci. Čo sú tieto projekty a ako fungujú?

 Bookio

Slovenská spoločnosť Creative Web, ktorá spravuje niekoľko úspešných portálov, spustila nový projekt Bookio. Bookio Vám prináša zľavu na účet vo výške 30% do Vami vybraného podniku v Bratislave a jej okolí. Rezervácia prebieha veľmi jednoducho na web stránke www.bookio.sk , kde si vyberiete počet osôb, čas a reštauráciu. Za každú rezerváciu zaplatíte 3€, čo znamená, že zľava je pre Vás výhodná pri účte nad 10€. Bookio je teda najideálnejšie využiť pri rodinných oslavách, či mnohopočetných stretnutiach. K dispozícii však nie sú časy v špičke. Každá reštaurácia si určuje, ktoré časy sú dostupné. Ak sa projekt uchytí a bude úspešný, je možné, že s rezerváciou Vami vybraného času bude problém. Zatiaľ však nebádam výrazné obmedzenia. Pred definitívnou rezerváciou si môžete prečítať stručný popis ku každému podniku, aktuálny jedálny lístok, či kontakt. Tvorcovia vsadili na jednoduchosť a prehľadnosť, vďaka čomu je orientácia na stránke rýchla a zrozumiteľná. Bookio plánujem často využívať a vrele odporúčam.

FoodCult

Ďalšou novinkou, ktorá sa pomaličky rozbieha, je FoodCult. Tvorcovia sú Bratilicious – zarytí milovníci a kritici jedla najmä v Bratislave. Tento sympatický pár už niekoľko rokov ponúka recenzie na kvalitné stravovanie. A práve táto záľuba ich priviedla k projektu, ktorý podporuje, vyzdvihuje a pomáha kvalitným podnikom rásť. FoodCult je vernostný program založený na systéme odmeňovania. Po zaregistrovaní je nutné si stiahnuť aplikáciu Scandeal do smartfónu. Ak smartfón nevlastníte, na požiadanie vystavia kartičku. Prostredníctvom aplikácie zbierate body, tzv. foodcoiny vo vybraných reštauráciách, ktoré môžete zameniť za rôzne darčeky z ponuky. V praxi to funguje tak, že pred vystavením účtu v podniku oznámite, že chcete využiť FoodCult. Obsluha oskenuje QR kód zo Scandealu, 50% zo zaplatenej sumy sa premení na foodcoiny a pripíše na Váš osobný FoodCult účet. Následne si za tieto body môžete vybrať maškrty, elektroniku, šperky, wellness atď. Testovacia fáza projektu je už takmer ukončená a zatiaľ hlási 1105 zaregistrovaných užívateľov. Momentálne je k dispozícii 17 podnikov a svoje aktivity naďalej rozširujú. Rozbiehajú eventy, rôzne misie pre pokročilých a odvážnych „kultistov“, či zapájajú do projektu bioobchody, cukrárov, predajcov kávy. Tvorcovia sú otvorení akýmkoľvek podnetom, názorom, či kritike a neustále sa snažia svoje dielo vylepšovať. Medzi 1105 užívateľov patrím aj ja, pretože chcem nielen podporovať dobré reštaurácie, ale aj mladých podnikateľov. Pre viac informácií navštívte ich domovskú stránku. 

Author: The Truth About EndocrinologyWebsite: http://judpharmacy.org

on 22 March 2015
Hore