Praha trošku inak

Praha je bezpochyby nádherné mesto. Z každého kúta na Vás dýcha história, prechádzka po Karlovom moste nikdy neomrzí a zlatá česká kuchyňa poteší nejedno bruško. Prahu som navštívila už asi 13-krát a musím uznať, že je to moje najobľúbenejšie mesto (hneď po Bratislave :-P ). Videla som v nej už takmer každú pamiatku a preto sme sa rozhodli náš výlet stráviť trošku inak.

 1.  Ubytujte sa v úplnom centre!

Prečo? Jednoducho preto, že máte všetko na dosah a priamo z okna dýchate atmosféru centra. Áno, dá sa to aj za rozumný peniaz. My sme mali šťastie a vychytali sme cezwww.booking.com poslednú izbu v 4* Hoteli U 3 Pštrosů, ktorý sídli priamo pri Karlovom moste. Za tri noci sme zaplatili 130€ pre dve osoby! Neuveriteľné! Takže odporúčam dobre prelustrovať web stránku www.booking.com alebo skúste www.airbnb.com , kde bežní ľudia ponúkaju, poväčšinou za výhodnú sumu, ubytovanie v ich izbách, či rovno v celých bytoch.

 

 

2.  Omrknite české zľavové portály


Podobne, ako na slovenských, tak aj na českých zľavových portáloch môžete objaviť všeličo zaujímavé. Zľavy do múzeí, pivné kúpele, miešané drinky, či dezert za polovicu. Samozrejme, v ponuke bývajú aj gastro zľavy do rôznych reštaurácií. Ak Vás zláka zľava na obed, či večeru, v prvom rade si skontrolujte lokalitu, aby ste nemuseli cestovať cez celú Prahu a taktiež aj recenzie od ľudí. Pretože ako všetci vieme, nie všetko lacné je aj dobré :-).

 

3.  Dajte si steak v Belle Epoque


Túto skromnú reštauráciu sme obajvili práve cez vyššie spomenutý zľavový portál. Na základe pozitívnych recenzií od ľudí sme sa rozhodli zakúpiť kupón a dobre sme urobili! Za cenu 25€ sme dostali 2x carpaccio z mladého býčka, 2x hovädzí rumpsteak so zelenými fazuľkami a slaninkou a 1 fľaša vína. Carpaccio bolo ohromujúce. V spojení s olivovým olejom, hoblinkami parmezánu a čiernych olív som bola v siedmom nebi (bežne v tejto reštaurácii stojí 5€). A potom prišiel rumpsteak, ktorý bol pripravený na lávovom grile. Tento typ grilu dodal mäsu perfektne drsnú chuť ohňa a musím uznať, že zatiaľ som lepší steak nejedla. Chcela som medium, dostala som medium, takže kuchár je zdatný :-). Steak bežne stojí cca 12€. Viď http://www.labelleepoque.cz/menucz.html .

 

 

4.  Kávička na vyhliadkovej loďke


Ak ste sa ešte neboli previezť na loďke po Vltave, vrele odporúčam. Je to príjemný relax s nezabudnuteľným výhľadom. Ak sa chcete buchnúť po peňaženke, môžete skúsiť Jazz boat, ktorej prospekt nájdete takmer v každom hoteli. Na tejto vyhliadkovej lodi si vychutnáte večeru s príjemným sprievodom hudby. V letných mesiacoch určite skúste plavbu pražskými Benátkami - www.prazskebenatky.cz . Ak Vás láka predstava plaviť sa pomimo hlavného toku, medzi domami, popod mostíky, je to pre Vás to pravé - orechové.

 

5.  Zájdite na brunch do hotela Hilton

 

11024781 870870386312668 4112107052592648873 nV reštaurácii nás usadili a privítali šampanským. Čašník nás  oboznámil, kde čo nájdeme a usmernil vo všetkom, čo sme potrebovali. Kedže deti do 6 rokov konzumujú zadarmo, bolo ich tam dosť a s tým aj spojený hluk. Našťastie sa priestorom šírila príjemná živá hudba, ktorá celkovú atmosféru odľahčovala. Medzi predjedlami môžete nájsť mušle sv. jakuba, ovčí syr s cviklou, krevety a iné. Šaláty boli na môj vkus príliš moc majonézové a preto klasický Cézar šalát alebo Coleslaw mi nechutili. Škoda. Hlavné jedlá ma taktiež neohúrili, pretože som čakala väčšie špeciality. No chuťovo boli dobré a kvalitné. Prichystané boli rôzne pečené mäsá, indické curry, kalamáre v chilli omáčke a aj sushi. Dezerty boli z môjho pohľadu jednoznačne najlepšie a najpestrejšie. Našli sme veterníky, krémy, profiteroles, torty, créme brulee a veľa ďalších. Ak ste nedávno oslavovali narodeniny,  či iný sviatok, veľmi radi Vám zadarmo pripavia mini tortičku a zaspievajú :-). Posolstvo brunchu nie je o bohapustom obžerstve, ale o príjemnom posedení, vychutnaní si času s partnerom, či priateľmi a pár hodín pokojne jesť, či piť.          

A na záver jedno upozornenie. Dobre si pozrite adresu hotela, pretože my sme omylom prišli do nesprávneho Hiltonu :-) :-) :-).  http://www.hiltonpragueoldtown.com/specialOffers-en.htm

 

6.  Pozrite si Prague Burlesque


Ak chcete vyskúšať niečo nové, niečo, čo ste ešte určite nikdy nevideli, pozrite si Prague Burlesque. Burlesque je jagajúca, horúca show plná zvodných pohybov žien. Je to zábavné, miestami až groteskné. Nechám to na Vás, preštudujte si o tom sami. Ale verte, že s vulgaritou to nemá nič spoločné a tieto predstavenia skôr vyzdvihujú ženu ako diamant a sú navštevované prevažne ženským publikom. www.pragueburlesque.com 

 

7. Cafe Imperial - povinná jazda


Cafe Imperial je reštaurácia vychýreného kuchára Zdeňka Pohlreicha. Keďže sme čakali horibilné sumy za hlavný chod, rátali sme, že ochutnáme iba niečo menšie. Na naše prekvapenie sme boli pozitívne šokovaní.

 

11019464 870887232977650 6103724440307340573 nCeny boli viac ako príjemné. Objednala som si druhé najdrahšie jedlo - dančí chrbát na portskom víne, ktoré v stálo v prepočte 14€. Mäso bolo jemné, červené a kvalitné. Deci a pol rozlievaného vína stálo cca 2,50€. Ak si porovnáte cenu a kvalitu, musíte veľmi dobre hľadať, aby ste niečo podobné našli v Bratislave. Významný český kuchár, ktorý už roky žije na Slovensku a pôsobí v reštaurácii hotela Albrecht - Jaroslav Žídek, má nastavené ceny oveľa vyššie. Za dezert dáte 7€. A niečo podobné sme čakali aj v Cafe Imperial. Preto sme boli veľmi spokojní, chutilo, prostredie nádherné a dobrý personál. Jediná výtka boli príliš "na husto" rozložené stoly. Nabudúce prídeme viac hladní, aby sme ochutnali aj niečo z predjediel. Odteraz je pre nás táto reštaurácia akousi povinnou jazdou v tom najpozitívnejšom smere.  http://www.cafeimperial.cz/

 

8. Najlepší guláš je v Konvikte


Ak máte chuť na poriadny guláš z diviaka, musíte vyskúšať ten v Konvikte. Táto hospoda v centre mesta ho musí robiť naozaj s láskou, lebo je fakt vynikajúci. Mäkkučké mäso, takmer čierna, hustá omáčka, tak to má byť! Robia aj výborné pečené rebrá. Keď som v jedálnom lístku uvidela 700g, rátala som s tým, že 90% budú kosti a takmer žiadne mäso. Opak bol ale pravdou a ja, útla žena, som nedokázala porciu zjesť :-). Ak si tam dáte cézar šalát, dostanete naozaj cézar šalát (a opäť porcia ako pre chlapa). Skúste aj Vy! http://www.konviktpub.cz/

Author: The Truth About EndocrinologyWebsite: http://judpharmacy.org

on 08 March 2015
Prečítané: 5332x
Hore