Reklama

Mystery Shopping (Utajený nákup), pomocník obchodných firiem

perexNie ste si istí, či vaši zamestnanci dokážu správne komunikovať (predávať)? Nie ste si istí, či vaši obchodníci pracujú na 100% ak ich nevidíte? Nie ste si istí, či vaši zamestnanci využívajú všetky znalosti ...

 ...v prospech uzatvorenia obchodného prípadu? Chcete vedieť, kde majú slabiny vaši obchodníciChcete vedieť, kde má slabiny Vaša konkurencia?

Mystery Shopping na Wikipedii


 Mystery shopping je kvalitativní metoda výzkumu trhu, která měří maloobchodní kvalitu služeb nebo kdy se získávají informace o produktech a službách vlastní či konkurenční firmy. Mystery shopper je výzkumník, fiktivní nakupující, který vystupuje jako normální zákazník. Jeho úkolem je nákup výrobku, kladení otázek, registrace stížností nebo hraní určité role. Získává zpětnou vazbu o svých zkušenostech.Tato technika sběru dat eliminuje únik informací, na rozdíl od jiných výzkumných technik (např. dotazování, experiment). Záznamy se zpětnou vazbou vyplňuje výzkumník do dotazníku nebo může pořizovat audio a video nahrávky. Mystery shopping může být použit v každém odvětví. Nejčastěji se posuzují prodejny, kina, hotely, restaurace, zdravotnická zařízení apod. V oblasti hotelových služeb se používá i výraz Mystery guest, například při ověřování klasifikace hotelu ("hvězdičky") některou z hotelových asociací. http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystery_shopping

Chcete vedieť, kde majú slabiny vaši obchodníci  (zamestnanci)?
Chcete vedieť, kde majú slabiny obchodníci
(zamestnanci) vašej konkurencie a urobiť z ich slabiny vašu konkurenčnú výhodu?

K tomu všetkému dokáže nájsť odpoveď náš Mystery shopping a jeho "poddruhy" Mystery Calling a Mystery e-mailing.

Mystery shopping (tajný, fiktívny nákup) je zaužívanou marketingovou metódou slúžiacou k anonymnému a nestrannému hodnoteniu kvality poskytovaných služieb a zákazníckeho servisu. Je to prieskum trhu. Mysterry shopping s analýzou používa momentálne vyhradne spoločnosť PRE Consulting s.r.o..

 

Reklama 


logo tran PRE Consulting


 

Overenie sa deje formou simulovaného nákupu prostredníctvom vyškolených inšpektorov (mystery shopper), ktorí pri fiktívnom nákupe overia celkovú kvalitu zákazníckeho servisu (predajné postupy, technickú a spoločenskú úroveň predávajúceho, jeho odborné znalosti a profesionálne správanie), ako aj celkový vzhľad a priestorové usporiadanie predajných priestorov (exteriér, interiér).

Vyškolený inšpektor (mystery shopper) simuluje potenciálneho klienta, ktorý podľa vopred dohodnutých kritérií hodnotenia posudzuje správanie zamestnancov, vrátane parametrov prostredia a atmosféry predaja.

Na základe pravidelných hodnotení a zistení mystery shoppingu je možné prijať náležité nápravné a preventívne opatrenia, s cieľom zlepšiť kvalitu zákazníckych služieb, udržať si súčasných zákazníkov a zaistiť s vysokým potenciálom predpoklady pre získanie nových klientov.

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 22 July 2014
Prečítané: 5810x
Hore