Reklama

Víno a Levanduľa, Pezinok leto roku 2014

DSC 0200Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov toho organizuje počas roka dosť, ale ja sa v tomto článku budem venovať akcii "Víno a Levandula 2014", lebo som sa tam bol pozrieť a moje dojmy a pocity sú väčšinou pozitívne. Pozrite sa na to mojimi očami a očami fotoaparátu.

 Informácie k združeniu nájdete kliknutím na tento obrázok
vinoalevandula

 Krátko pred akciou sa trocha zamračilo, ale je vidieť, že vinári sú dobrí ľudia a aj pánbožko to zahnal a nakoniec nechal nádherné nebo.
Keď som si dal dohromady nádherné nebo, južnú stranu Karpát, voľnú sobotu a možnosť ochutnať dobré vínko, tak to bola správna voľba. A to som netušil, čo bude zač "tá Levanduľa".

 Pár pohľadov zo záhrady, ktoré vás presvedčia, že túto akciu v roku 2015 navštívite

DSC 0190

DSC 0219

 DSC 0228

DSC 0229

Fotiek a pohľadov z tejto záhrady mám nafotených dostatok, ale osobná skúsenosť so záhradou, kde to vidíte "na vlastné oči" a zároveň cítite tie vône sa nedá fotkami odprezentovať. 

Pohľad na Pezinok z Levanduľovej záhrady

DSC 0179

 


 

Reklama

Využili sme možnosť nechať sa vyviezť k záhrade na zaujímavom rodinnom aute

DSC 0174


 

 Ešte sa vrátim k južným svahom Karpát. Tieto svahy majú neskutočné čaro v každom ročnom období, ale v dobe, keď rastie vinič sú tieto svahy neskutočne krásne.
To stojí aj za víkendovú prechádzku a ak ju zopakujete, tak pochopíte, že Karpaty sú každý deň iné, krajšie...

DSC 0215

Ak mám zhodnotiť sobotný výlet do Levanduľovej záhrady tak musím napísať, že to bol skutočne krásny výlet, ktorý určite zopakujem o rok.

A teraz poďme k druhej časti a to je víno a hlavne jeho prezentácia. Nebudem menovať (až na jednu pozitívnu skúsenosť) žiadneho vinára, ktorý sa tam prezentoval a nebudem ani kritizovať formu platenia za vzorku formou lístku. 
Som presvedčený, že forma je dobrá, pretože aj vinári potrebujú žiť a chcú mať za svoj produkt zaplatené.

Čo mňa zaráža, je hlavne spôsob ako sa vinári prezentujú, ako predávajú svoju značku. Skôr by som napísal ako predávajú svoje víno.

Označenie stánkov jednotlivých vinárstiev bolo chaotické a veľakrát som pred stánkom nevedel o akého vinára ide. Jasné a viditeľné označenie vinára som asi nenašiel nikde. Je pravda, že tam boli vlajky s menom vinára, ale na základe nich som nedokázal jasne identifikovať dotyčného vinára, respektíve jeho stánok.
A tento neduh bol u všetkých vinárov. Jediný jednoznačne určený vinár bol ten na konci s murovaným stánkom :-).
Patrí mu všetka česť. A myslím si, že v jeho stánku to bolo aj jasne vidieť, kto je, čo predáva a prečo je u neho plno.

Vinári, nehnevajte sa na mňa, ale ak mi prvý vinár ponúkne v takomto teple TEPLÝ Rizling, tak dovidenie a určite si jeho meno ako vinára nezapamätám!

Vinári, nehnevajte sa na mňa, ale vy nie ste krčmári, ktorí nalievajú čo si zákazník pýta, lebo to pozná. Vy ste tí, ktorí nás učíte piť víno a preto ak chcete, aby si Vás človek zapamätal tak mi k vínu dáte aj ten správny výklad. A je jedno, či som východniar, alebo Pezinčan.
Vinári, prosím Vás, vysvetlite nám obyčajným konzumentom, že víno sa robí z hrozna a je to nápoj bohov. Dajte tomu pridanú hodnotu, aby som mal dôvod opätovne kúpiť Vaše víno.

Nepočítal som koľko stánkov tam bolo, ale jediný stánok ma oslovil nie iba chuťou vína, ale aj správaním sa personálu. A tu je ta moja výnimka, že jedného budem menovať.

Môj vinársky víťaz akcie Víno a Levanduľa 2014 bol stánok: 
VINOHRADNÍCTVO A VINÁRSTVO ČAVOJSKÝ.
 

Prečo?

 Samozrejme, že víno mi chutilo, ale hlavne sa so mnou porozprávali ako so zákazníkom, povedali mi niečo o svojom hrozne, o tradícii (otec, deti), o tom, kam by sa chceli dostať a hlavne správali sa ku mne tak, aby som sa k nim opäť vrátil a kúpil ich víno.
Nie sú iba vinári, ale aj obchodníci a to ich ctí. Je vidieť, že mladá krv má správny smer.
Za ich chybu by som uviedol, že nemajú dnes nutnú internetovú stránku, ale to im zatiaľ prepáčim a pre všetkých, ktorí tento dnes už nutný internetový nástroj nemajú, pridávam banner nižšie.

 


 Reklama 

logo pre
Výroba internetových stránok, CRM systémov a softvéru na zákazku
www.presro.sk


 

Záver:

Výborná spoločenská akcia pre páry, jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi. (Tu by som spomenul atrakciu pre deti a dospelých od firmy Noble Garden, kde si deti mohli zajazdiť na šľapacích autíčkach. A nejazdili iba deti.) 

 Ak Vás zaujala čo i len jedna fotka, jeden pohľad, tak by ste si mali poznačiť do kalendára júl 2015 a plánovať si navštíviť túto akciu. Verím, že aj vinárov bude viac a budú viac vinári ako krčmári.

Na záver moja maličkosť:

DSC 0280Ak si chcete niečo odo mňa prečítať, tak ma nájdete na blogu SME

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 07 July 2014
Prečítané: 20190x
Hore