Reklama

Jaro Žídek o cenách reštauračných služieb

Jardo ZidekV súčasnosti sú veľmi aktuálne rôzne zľavové portály. Pri niektorých typoch produktov to má svoje opodstatnenie, ale pri reštauračných službách to považujem za klamanie zákazníka alebo stratu pre majiteľa. Cena jedla by mala byť nastavená férovo a zohľadňovať všetky náklady. 

Ak viem z ceny jedla dať vysokú zľavu, tak „mimo zliav“ svojich hostí klamem a okrádam. Ak je nastavená férovo a ja im dám vysokú zľavu, idem sám proti sebe a okrádam zase sám seba.

Jedlo v reštaurácii nie je tovar v outletovej predajni, pri cenotvorbe fungujú úplne iné pravidlá. A u mňa neobstojí ani argument, že hosť si u mňa dá aj niečo iné a začne ku mne chodiť. Nie, nezačne a ak áno tak zasa iba ak mu dám zľavu. Toto pravidlo je Slovensku veľmi obmedzené, kultúra hostí ešte nie je na takej úrovni, aj keď peňaženky hostí by si to dovoliť mohli.
Naše babičky hovorili, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. To platí aj pre jedlo. Pre mňa je lepšie ísť sa najesť kvalitne a dobre aj keď zaplatím viac, ako vo finále ísť do lacnej reštaurácie a potom si ísť ešte niekam niečo kúpiť, pretože mi nechutilo a ostal som hladný. Vyberajte si dobré a kvalitné reštaurácie s jedlom, ale hlavne také kde varia to, čo vám chutí. Ak nemáte radi ázijskú kuchyňu, ani návšteva drahej ázijskej reštaurácie vám nezaručí, že sa dobre najete, pretože rezeň vám tam jednoducho neurobia...

Celý článok: Za čo v reštauráciách vlastne platíme?

Foto v perexe: Maňo Štrauch

Repka Slavomír / Správca webu
Author: Repka Slavomír / Správca webuWebsite: http://www.slavomir.sk
Článok prebratý z webu

on 20 June 2014
Prečítané: 3948x
Hore