Reklama

Sedliacky rozum experta s kufríkom

sedliackyRozhodnutia v malej firme vznikajú väčšinou na základe osobných skúsenosti, zdravej drzosti a odvahy urobiť krok do neznáma. Šikovný ľudia so zdravým sebavedomím, kúskom povestného šťastia a ...

... dobrým nápadom sa časom dostanú do kategórie väčšej firmy, kde už na dlhodobé rozhodovanie vyššie menované skúsenosti nestačia. Ale to neznamená, že naďalej nemôže fungovať "dobre".

...vyššie menované skúsenosti nestačia. Ale to neznamená, že naďalej nemôže fungovať "dobre". 

Funguje dobre až do momentu, než sa zjaví dravá a bohatá konkurencia, alebo sa zmenia pomery na trhu, alebo príde kríza, alebo firma urobí zásadné rozhodnutie na základe doteraz získaných skúsenosti (veď doteraz to fungovalo).

Toto rozhodnutie nemusí byť správne, ale problém je v tom, že výsledky tohto "nesprávneho" rozhodnutia sa prejavia s časovým posunom a problém je na svete, chýbajú peniaze.

Viete ako zistíte, že vaša malá firma, v ktorej ste zamestnaný má problémy? Majiteľ zaplatil za lízing svojho auta s týždenným meškaním a požičanými peniazmi. 

 

Reklama                                      Pokračovanie článku nižšie
--------------------------------------------------------------------------


 logo tran PRE Consultings.r.o. je zameraná hlavne na zlepšovanie práce  obchodníkov, obchodných zástupcov, zamestnancov v obchode a      službách a na zlepšovanie práce takýchto spoločností.

                  Consulting           Školenia           Prieskum trhu


-------------------------------------------------------------------------
Pokračovanie článku.


Toto býva väčšinou zlomom (nie vždy), keď je potrebné hľadať riešenia, ale hlavne hľadať riešenia, ktoré nie sú ovplyvnené vzťahom k firme. Najväčšou chybou v tej dobe je "učičíkať" sám seba, že je to dobré, je to iba prechodné, veď doteraz nám to išlo dobre a sme dobrá firma.   ... pokračovanie....

Celý článok si môžete prečítať tuSedliacky rozum vs. expert s kufríkom

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 24 September 2013
Prečítané: 6399x
Hore