Reklama

OMV a jej služby

Čerpacie stanice OMV sú mojou dlhoročnou srdcovkou a preto dokážem k nim byť aj veľmi kritický. Bohužiaľ poslednou dobou začínajú ich služby zákazníkom pokryvkávať v porovnaní so zahraničím, ale čo je horšie pokryvkávajú aj v porovnaní s minulými rokmi. V minulosti som o tom písal TU a včera som mal znova negatívnu skúsenosť ma čerpačke OMV Zeleneč.

Je večer 16.8.2013 cca 20:40 hod. keď som sa na OMV Zeleneč zastavil kvôli skontrolovaniu tlaku v pneumatikách. Vybral som si Zeleneč s dvoch dôvodov. Že je to veľká čerpačka (kde to žije), ale hlavne, že je to OMV.

Pamätám si doby, keď "mobilné tlakové" zariadenia boli na každom stojane a fungovali a tak mám v očiach OMV. V poslednej dobe mám viac zlých skúsenosti, ale stále im dávam šancu. Otázka je či si ju ešte zaslúžia. Takže po poriadku.

Prichádzam k stojanom a pozerám, kde bude zevesený mobilný systém na dofúkanie pneumatik. Nevidel som ho nikde, tak som zastavil pri stojane odišiel do predajne "nájsť" zariadenie. Nemusel som veľa hľadať a našiel som ho hneď za dverami vpravo. HURÁ

Beriem ho k autu, ale cestou ho postavím na ventil, aby sa "dotlačilo", nech nepobehujem dookola. Zariadenie chvíľu sičalo a potom sičalo a ešte aj potom sičalo.... Niekoľko minút sičalo, tak som ho zobral ku kolesu a išiel ho dofúkať, ale ouha, tlak žiadny, ešte mi to znížilo tlak v kolese... Niekoľko pokusov, možno som drevený a zle nasadzujem na ventil, ale ouha, stále nič.

Takže mením stratégiu, hľadám okolo druhé zariadenie a čo nevidím? Pri poslednom stojane vidím tlakové zariadenie pre nákladné autá (s hadicou napevno osadenou na kompresor). 
Takže vraciam do predajne "mobilné" a preparkuvávam auto k druhému stojanu. 

Nasúvam hadičku na ventil, tlačím PLUS tlačítko, a ouha... Zase nič, iba zníženie tlaku v pneumatike.

Vtedy som pochopil, že je to PORUCHA na tlakovom zariadení. 

Chápem, že aj na OMV môžu mať poruchu na technickom zariadení (Techniká sa kazí a zvlášť, keď sa k cudziemu majetku nedokážeme správať ako ku svojmu), ale nechápem, že o tom obsluha nedokáže dopredu informovať zákazníka.

Ešte som mierne nahnevaný vošiel do dverí predajne a na diaľku som sa opýtal obsluhy " Chcete mi povedať, že kompresor nefunguje?"

Obsluha: Hmm..., no..., asi, ... nefunguje, máme poruchu.

JA: A to mi neviete povedať, veď tu už pár minút pobehujem kolo stojanov, preparkuvávam auto a znova pobehujem!

Obsluha: Prepáčte pane, ale ja som si Vás nevšimol.

Odchádzam a na hodinách v aute mi svieti 20:44. Bohužiaľ ani veľmi slušné posledné slová obsluhy ("Prepáčte pane, ale ja som si Vás nevšimol.") nezachránia dojem, že tam niečo nefunguje.

Obsluha mala vyvesiť ceduľku "POKAZENÉ" a bolo by to vyriešené. Jednoduché riešenie, ktoré ale kazí dojem.

HODNOTENIE: OMV Zeleneč   znamka 3 16.8.2013 cca 22:40

PRIPRAVUJEME: 

 

PS: Link na článok som poslal aj na OMV, možno sa vyjadria v diskusii. V prípade širšieho vyjadrenia ho uverejníme pod týmto článkom.

{jcomments on}

Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: http://www.slavomir.sk
Obchodník, školiteľ, Mystery shopper
Autor sa venuje Mystery shoppingu a školeniu obchodníkov (obchodných zástupcov) pre obchodné spoločnosti a firmy pôsobiace v službách (kaviarne, reštaurácie, kamenné predajne a pod.) Kontaktný e-mail: repka((a))slavomir.sk

on 17 August 2013
Prečítané: 5040x
Hore