Reklama

Výhodné prírodné podmienky, usilovnosť pestovateľov a tajomstvo výroby vína je výsledkom zrodu tokajského vína „VINUM REGUM REX VINORUM " (víno kráľov kráľ vín). Zber sa začína koncom októbra a vďaka špeciálnej mikroklíme hrozno prezrieva. V dôsledku jesenných dažďov a ranných hmiel bobule hrozna zoslabnú a napadne ich ušľachtilá pleseň Botrytis Cinerea. 

Uverejnené: 10 June 2013
Prečítané: 23141x
Read More

DSC 0200Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov toho organizuje počas roka dosť, ale ja sa v tomto článku budem venovať akcii "Víno a Levandula 2014", lebo som sa tam bol pozrieť a moje dojmy a pocity sú väčšinou pozitívne. Pozrite sa na to mojimi očami a očami fotoaparátu.

Uverejnené: 07 July 2014
Prečítané: 20169x
Read More

praha perexPraha má čaro v každom ročnom období a ja vám prinášam pár fotografií z jesennej prechádzky. Počasie nebolo stvorené na prechádzky, ale keď máte s kým, tak počasie nehraje úlohu. (Mal som s kým )
;-)

Uverejnené: 27 November 2014
Prečítané: 16525x
Read More

logo mvcPre začiatok vám, našim čitateľom a prípadným znalcom dobrého vína, prinášame niekoľko amatérskych fotografií z akcie Malokarpatských vínnych pivníc "Dni otvorených pivníc 2013".
Priebežne to budeme dopĺňať o naše články a postrehy, prípadne prezentácie niektorých vinárov a ich vínnych skvostov. (Ak máte záujem, môžete svoje články prezentovať aj prostredníctvom týchto stránok, stačí nám poslať článok.)

Uverejnené: 21 November 2013
Prečítané: 11462x
Read More

vlkolinec perexPri našej ceste po Slovensku  sme sa zastavili vo Vlkolínci. Drevená dedinka na kopci nad Ružomberkom a pod krídlami UNESCO je miesto, kde sa oplatí zastaviť (Potulky za službami po Slovensku (1)). Kľukatá asfaltová cestička vás dovedie až pred brány tohto skvostu, kde sa minulosť zastavila. Návšteva vhodná aj pre rodiny s deťmi, ktoré tomu aj tak nebudú veriť, že sa niekedy tak žilo.

Uverejnené: 20 August 2013
Prečítané: 7472x
Read More

sedliackyRozhodnutia v malej firme vznikajú väčšinou na základe osobných skúsenosti, zdravej drzosti a odvahy urobiť krok do neznáma. Šikovný ľudia so zdravým sebavedomím, kúskom povestného šťastia a ...

Uverejnené: 24 September 2013
Prečítané: 6398x
Read More

Morské oko Východné KarpatyPočas našich potuliek sme navštívili Morské oko v chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty. Nebol to náš cieľ, ale značky okolo Šíravy naň upozorňovali a času sme mali dosť. Poďte sa s nami pozrieť, čo sme tam videli a zažili. Nádherné prostredie, krásna prechádzka, parkovanie za dve éčka a protihodnota žiadna, ak nepočítam krásne pocity z prechádzky. Som presvedčený, že tie pocity by som mal aj bez "parkovného". :-(

Uverejnené: 14 August 2013
Prečítané: 5932x
Read More

perexNie ste si istí, či vaši zamestnanci dokážu správne komunikovať (predávať)? Nie ste si istí, či vaši obchodníci pracujú na 100% ak ich nevidíte? Nie ste si istí, či vaši zamestnanci využívajú všetky znalosti ...

Uverejnené: 22 July 2014
Prečítané: 5809x
Read More
Hore