Reklama

Spanie v hoteloch z ľadu

Aj keď sa tu teplota pohybuje okolo mínus 25 stupňov Celzia, ľadové hotely lákajú turistov z celého sveta. Niet divu, nocľah v týchto snových hoteloch je zážitkom na celý život. Pozrite sa do šiestich najúžasnejších, ktoré pre vás vybrali redaktori idnes.cz spoločne s hotelovým porovnávačom trivago.cz.

1.Arctic SnowHotel & Glass Igloos (Fínsko)

11  12

Skvelú príležitosť, ako stráviť rodinnú dovolenku či medové týždne v malebnej laponskej prírode a ľadovom tichu, ponúka Arctic SnowHotel & Glass Igloos vo Fínsku.
Hotel sa skladá z niekoľkých budov, presklených iglu. Všetky podlahy a kúpeľne sú vyhrievané. Pre návštevníkov je dokonca pripravené aj niekoľko sáun.

V presklenom iglu v Arctic SnowHotel & Glass Igloos si môžete vychutnať pohľad na polárnu žiaru. Aby ste si ju mohli na vlastné oči vychutnať, nemusíte ani opustiť pohodlie hotela. Vďaka presklenej streche ju môžete obdivovať spolu s hviezdnou oblohu priamo z postele.

Hotelový bar i reštaurácia sú vytesané priamo do ľadu a môžete si v nich pochutnať na špecialitách laponskej kuchyne. Ale najväčším lákadlom, ktoré do tohto ľadového hotela priťahuje turistov z celého sveta, je pochopiteľne parádny výhľad na polárnu žiaru.

2.Icehotel (Švédsko)

 21

ICEHOTEL vyrastie vo švédskom Jukkasjärvi každoročne vždy v decembri a hostia ho môžu navštíviť väčšinou do apríla. Každý rok sa objavuje po celom svete rad "ľadových hotelov", ale tento vo Švédsku bol vôbec prvý svojho druhu.

    ICEHOTEL je totiž vyrobený zo snehu a ľadových kvádrov a každý rok sa o jeho výstavbu uchádza rad renomovaných umelcov. Sen o stvorení ľadového kráľovstva si však splní iba z pätnástich.  Apartmán "Jar" ​​vytvorili umelci Edith Maria Van de Wetering a Wilfred Stijger.

    Hosťom sú k dispozícii vyhrievané izby aj izby s nábytkom vyrobeným z ľadu. Hostia si dokonca môžu zarezervovať izbu, kde vďaka ľadu a svetelnej inštalácii vzniká polárna žiara priamo vnútri miestnosti. Každú zimu zavíta do tohto hotela až päťdesiat tisíc návštevníkov.

3.Hotel De Glace (Kanada) 

31  32

Desať minút od centra kanadského Quebecu sa nachádza nezabudnuteľný Hotel de Glace, ktorý je úplne celý postavený výlučne zo snehu a ľadu. Každý rok v období od januára do marca víta turistov z celého sveta, ktorí sa môžu tešiť na skutočne ľadové zážitky.
   
    Hotel má celkom 44 izieb a tematické apartmány, nájdete tu osvetlené ľadové sochy aj postele, krištáľové lustre a ľadovú šmýkačku. Súčasťou hotela sú aj ľadové kúpele, kde si doprajete relaxáciu v pokojnom prostredí a zažijete romantiku pod hviezdami.

Reklama

JTAGENCY 250x125Účtovníctvo (jednoduché, podvojné, mzdy, ...)
Správa daní (daňové priznania, DPH, preddavky, ...)
Poradenstvo (účtovníctvo, optimalizácia daní, ...)  
     a všetko čo k tomu patrí.

Ku klientom pristupujeme individuálne, nakoľko každý podnik je jedinečný a vyžaduje si riešenie na mieru.    PK, SC, BA

Reklama

 4.Sorrisniva Igloo Hotel (Nórsko)

41

Sorrisniva Igloo Hotel nájdete v Nórsku asi 20 kilometrov od mesta Alta a 6. januára 2015 zahájil už šestnástu sezónu. Predstavivosť umelcov z celého sveta pomáha každoročne vykúzliť magickú atmosféru. Hotel má celkom 30 dvojlôžkových a trojlôžkových izieb a niekoľko apartmánov.
       V hotelovej saune sa už od siedmich hodín ráno môžete zahriať a načerpať energiu do mrazivého dňa. V izbách vytesaných z ľadu nájdete postele potiahnuté sobie kožou a vybavené spacími vakmi, ktoré vás zahrejú aj v teplotách do -30 stupňov. Pre tých, ktoré miestne romantická atmosféra pohltí, je tu pripravená súkromná kaplnka, kde si môžu páry povedať "áno".

5.Iglu Village Kühtai (Rakúsko)

51  52

Iglu Village Kühtai sa nachádza v rakúskych Alpách, len 35 kilometrov od Innsbrucku, v nadmorskej výške 2 020 metrov nad morom. Je situovaný priamo pri lyžiarskom areáli a ponúka 12 nevykurovaných iglu s farebným osvetlením, matracmi potiahnutými ovčej kožou a spacími vakmi.

    Vyhrievané kúpeľňa sa nachádza len neďaleko od komplexu. Hostia tiež môžu využiť ponuky polnočného frisbee, futbalu alebo snehového golfu.

Ďalšie ICE hotely a galériu obrázkov nájdete tu: Polární záře nad postelí

Repka Slavomír / Správca webu
Author: Repka Slavomír / Správca webuWebsite: http://www.slavomir.sk
Článok prebratý z webu

on 02 March 2015
Prečítané: 3052x
Hore