Prečo predávať svoje obchodné meno a svoj produkt v menšom regionálnom médiu

Bannerová reklama je dnes na internete skoro TOP produktom a samozrejme každý majiteľ firmy nad ňou rozmýšľa. Zvažuje pre a proti, prípadne rozmýšľa, či mu tých pár stoviek eur donesie očakávaný výsledok

Odpoveď je síce jednoduchá, ÁNO donesie, ale...

V Bannerovej reklame máte niekoľko možností, ktoré majú svoje výhody, ale aj nevýhody, ako všetko na svete.

Aké máte možnosti

 

1. Možnosť

Objednať si internetovú reklamu v agentúre, ktorá spravuje reklamy viacerých spoločností, má školený personál, neustále sa učí nové veci a môžeme ich volať profesionáli.

 • Výhody? Profesionálna práca, ale vždy využívajte referencie (najlepšie osobné) a nevoľte firmu podľa reklamy na google (možno majú dobrú iba svoju reklamu).
 • Nevýhody? Možno vyššia suma a pravidelné mesačné platby.

 

2. Možnosť

Robiť si sám (vo svojej réžii) marketing a na to napojiť aj bannerovú reklamu so správnym zacielením na svoju cieľovú skupinu.

a.) Zvoliť si ako základnú platformu google, ktorý má na to pripravené svoje nástroje, ktoré Vám pomôžu zacieliť reklamu a prepojenie svojho webu s google nástrojmi. 

b.) Zvoliť si ako základnú platformu Facebook, ktorý má taktiež pripravené svoje nástroje na zacielenie reklamy a iné pomôcky. Prepojenie vášho webu s FB reklamnými nástrojami je trocha iné, ale časom sa to môžete naučiť.

c.) Použijete kombináciu a. aj b.

 • Výhody? Veľa vecí si viete urobiť vo svojej réžii, bude to lacnejšie (nie lacné).
 • Nevýhody? Budete sa musieť naučiť veľa nových vecí, strávite na tom veľa času skúšaním a učením. Výsledky nebudú také dobré, ako v prípade správneho výberu agentúry v možnosti č.1, ale určitý prínos to môže priniesť.

Problém druhej možnosti je, že nie každý z podnikateľov pozná zákonitosti internetovej reklamy, ktorá je síce "intuitívna", ale výsledok podlieha väčšinovému správaniu sa čitateľa na internete.
Tu platí pravidlo: "Ševče, drž se svého kopyta". Ak viete za hodinu svojej práce vyrobiť 5x viac peňazí, ako vám vyrobí vaša marketérska práca, tak to nemá význam!

d.) Zadať svoju reklamu do nejakého média, ktoré má veľkú čítanosť (TOP 10 webov Slovenska), kde Vám garantujú CPA – Cost per Action, CPC – Cost per Click / PPC Pay Per Click, CPE – Cost per Engagement, CPP – Cost per Point, CPV – Cost per Viewer, ... ALE...

 • Výhody? Jednoduché získanie garantovaných vysokých čisiel
 • Nevýhody? Čiastočné cielenie k vášmu zákazníkovi (ak majú regionálne delenie). V opačnom prípade vašu reklamu vidí zbytočne veľa čitateľov, ktorí nemôžu byť vaši zákazníci (žijú inde, ako vy predávate).

(Ozaj potrebujete, aby o Vašej firme v Revúcej vedel ktokoľvek v Čadci? - klik vám započítajú)

 

3. Možnosť

Objednať si možnosť reklamy v regionálnom médiu (väčšom, alebo menšom nehrá úlohu), kde majú záujem na svojom pravidelnom raste a ten vedia, že dosiahnú iba neustálou prácou so svojim obsahom, kde patrí aj Vaša reklama.

 • Výhody?
  - Obaja (médium aj vy) máte rovnaký záujem a to zvýšenie čítanosti.
  - Nízka cena, nakoľko dané médium vie, že sa navzájom potrebujete.
  - Zväčša získate aj ďalšie výhody (oproti iným možnostiam), tzv. balík služieb, alebo "niečo naviac" za tú istú cenu.
 • Nevýhody?
  - Nie sú skoro žiadne.
  - Iba osobné emócie, vnútorný (klamlivý) pocit, že keď sú malí, nedokážu Vám priniesť osoh, ako keby boli veľkí.

Záver:

Výber je vždy na Vás, ale je dobré zvažovať možné alternatívy, ktoré sa Vám najviac hodia. Nakoniec ste to vy, kto tieto peniaze musí vyrobiť, aby ste časť z nich mohli reinvestovať do rastu firmy. Kto nevyskúša a nezmerá, nikdy nezistí.

Reklama na internete pomáha

Myslíte si, že prosperujúce firmy používajú reklamu na internete preto, že na to majú, alebo preto, že im to pomáha?

Prosperujúce firmy nikdy nemíňajú svoje peniaze bezhlavo bez adekvátneho prínosu!

Author: Branislav Breznický

in Biznis
on 27 April 2019
Prečítané: 6746x
Hore